OM OSS

Fjellknatt Arkitektstudio AS er et arkitekt- og plankontor på Finnsnes, byen i Midt-Troms og porten til Senja.

Vi brenner for god arkitektur og stedsutvikling og er opptatt av å skape gode rom å være i både ute og inne.

Kontoret har som mål å ivareta byggherrenes premisser som er lagt til grunn i prosjektet og ivareta helheten i utforming og planlegging av de ulike prosjektene vi jobber med.

Fjellknatt Arkitektstudio har et stort spenn i sine prosjekter av ulik kompleksitet, alt fra store reguleringsoppdrag, større næringsbygg, eneboliger og hytter til mindre tilbygg og rehabiliteringer. Kontorets oppgaver utføres for profesjonelle og private flergangsbyggherrer, eiendomsutviklere og privatpersoner.


For oss handler god planlegging og arkitektur om å skape bygg og omgivelser som har gode kvaliteter både funksjonelt og estetisk. Arkitekturen skal reflektere prosjektets premisser, som for oss alltid består av en kombinasjon av kundens ønsker og behov, landskap og bygde omgivelser, myndighetskrav og stedsforståelse.


I tillegg til arkitektur, plan og landskapsarkitektur leverer vi bistand med søknader;

   Utarbeidelse av søknader og ansvarlig søker rolle, dispensasjoner, bistand med søknad til Arbeidstilsynet.



Vi har sertifisering som fargerådgiver

Fjellknatt har sentral godkjenning i følgende fag:

- Arkitektur i tiltaksklasse 2

- Ansvarlig søker (for alle typer tiltak) i tiltaksklasse 1

- Oppmålingsteknisk prosjektering i tiltaksklasse 1

TEAM


Inga Tamosaityte

Daglig leder/ Master i arkitektur

Tlf: +47 93 68 39 86

Mail: inga@fjellknatt.no

Marion Carstensen Olsen

Plankonsulent / Master i kunstvitenskap

Tlf: +47 413 87 786

Mail: marion@fjellknatt.no

Veronika Sløk Tvedt

Master i arkitektur

Tlf: +47 415 72 947

Mail: veronika@fjellknatt.no

Joanna Hernik

Master i landskapsarkitektur, biologi

Tlf: +47 458 42 573

Mail: joanna@fjellknatt.no

Morten Langeid

Praktikant

Tlf: +47 986 74 489

Mail: morten@fjellknatt.no


Christina L. Hveding-Bårdsen

Kontorleder, PA

Tlf: +47 950 64 957

Mail: christina@fjellknatt.no

KONTAKT


Besøke?

Strandveien 16, (inngag på øversiden) 9300 Finnsnes

post@fjellknatt.no

+47 902 94 327

Har du et prosjektoppdrag?

Arkitektur, søknader: 

inga@fjellknatt.no

+47 93 68 39 86


Arealplaner:

marion@fjellknatt.no

+47 413 87 786

Søker du om praksisplass eller jobb?

post@fjellknatt.no